Premium Anti-fog
Premium Anti-fog

Premium Anti-Fog (PAF) – powłoka anty-mgłowa klasy premium

To nowa technologia wytwarzania powłok zabezpieczających przed parowaniem okularów sprawdzona w czasie trwających przez 1 rok testów pływackich.

Na wewnętrznej powierzchni soczewki umieszczany jest cienki film. Warstwa ta absorbuje pot i wilgoć parującą z ludzkiej skóry, które są przyczyną zachodzenia mgłą i utrzymuje przejrzystość soczewek.

W porównaniu do dotychczas produkowanych pod tą marką soczewek zapobiegających zachodzeniu mgłą, soczewki z powłoką PREMIUM ANTI-FOG mają 4-krotnie większą trwałość i 3-krotnie lepiej absorbują wilgoć.

Przy regularnym używaniu okularów, na skutek zabrudzeń pochodzących z wody basenowej oraz ścierania, zmniejsza się ilość materiału hydrofilowego w powłoce zapobiegającej parowaniu, ponieważ ulega on stopniowemu oddzieleniu od soczewki. W powłokach PAF skutecznie zwiększono ilość materiału hydrofilowego jednocześnie wzmacniając tę powłokę przed ścieraniem, dzięki czemu uzyskano jej 4-krotnie większą trwałość.

Nowo opracowana powłoka PAF zawiera większą ilość materiału hydrofilowego absorbującego wilgoć powstałą wewnątrz okularu. Soczewki z nowa powłoką PAF mają zdolność wchłonięcia 3-krotnie więcej pary wodnej, niż soczewki z regularną powłoką zapobiegającą parowaniu tego producenta.

Wyniki testów porównawczych przeprowadzonych na soczewkach z powłoką PAF i regularną powłoką zabezpieczającą przed parowaniem:

Wewnętrzne powierzchnie obu typów soczewek wystawiono na intensywne działanie pary przy temperaturze 70°C i badano zmiany przejrzystości zewnętrznej powierzchni soczewek.

W tych wymuszonych warunkach soczewki z powłoką PAF, nawet przy gwałtownej ekspozycji na parę momentalnie wchłaniają wilgoć, tworzą przejrzysty film i utrzymują niezmąconą widoczność tak, jakby wcale nie miały kontaktu z parą wodną. Co więcej, dowiedziono, że funkcja ta działa przez długi czas mimo dalszej ekspozycji na ekstremalne warunki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl